Fejvédő

2019.01.02

A fejvédő a nevéből is adódóan a Fejet védi! :)! A védőfelszerelések közül ez az egyik legfontosabb, mivel közvetetten ez védi a központi idegrendszert. Nagyon fontosak a kiegészítői is, mint a rács, plexi, fél-plexi, állvédő, pántok, fogvédő (bizonyos esetekben erre rögzül). A hivatalos játékok esetében ellenőrizhetik az adott fejvédő szavatosságát, melyet a gyártó egy matricán szokott feltüntetni, ez bajnokságtól függ, hogy kell-e vele számolni vagy nem. Idővel azért az anyagok is gyengülhetnek, így azért ne a végletekig használjunk egy fejvédőt, ellenőrizzük az állapotát mindíg. Külső és belső védőket is. Ha a belső védelem elcsúszik benne akkor az is okozhat sérülést.

A gyártóknál nem csak a védelem, kényelem és egyéb marketing célok miatt van több fajta fejvédő, hanem a különböző fejforma miatt is, mindíg a legjobban passzoló méretet válasszuk. A fejvédők többségének mérete állítható, így gyerekeknél, akár hosszabb időre is jó lehet egy.

Az állításra mindíg kérdezzétek meg az adott boltot ahol veszitek, hogy hogyan lehet, van aminél 2 csavar, van aminél 4 csavar és van olyan is ahol már patent rendszerű az állító mechanizmus.

Gyerekenél és rendszeresen játszóknál (heti 2-3 vagy annál több játék) minimum havonta 1x ellenőrizzétek a csavarokat, mert ha kilazulnak és azok felelősek a méret beállításért akkor könnyen elforoghat a fejen egy olyan esetben amikor szükség lenne a védelemre és nem fogja jól betölteni a szerepét.

Rács vs Plexi...

Erről a témáról oldalakat lehetne írni, de most nem tesszük, csak a leglényegesebbeket szedjük össze.

Elöljáróban annyit hogy mi rács, vagy teljes plexi pártiak vagyunk. (Gyerekeknél kötelező!!!! amatőrben meg, tudod másnap be kell tudjál menni dolgozni, és fogaink se nőnek már újak.. :), de ez ki-ki saját döntése.)

A rács nyilván elvesz a látótérből, nehezebben tudsz inni, orrot-fújni, és még súlya is van, ami igaz, hogy csak pár deka, de akkor is zavaró lehet. A súlyra illetve a látótér kitakarásra már vannak megoldások, könnyebb, vékonyabb anyagok használata, ezeket a gyártók weboldalán, vagy a boltokban megtaláljátok.

A teljes, vagy rácsos plexi nyilván könnyebb, és nagyobb látóteret ad, nem annyira zavaró. Itt már a plexik sajátossága azért bejön ami a párásodás, (ez ellen mindenféle spray-el lehet védekezni, célszerű kis türcsit is magunknál tartani, néha le kell törölni), és a karcosodás. Mindenki el tudja dönteni, hogy a rács kitakarása, a pára (képzeld el az autó ablakát amikor télen bepárásodik...) , vagy karcok zavarják jobban a kilátást, és ez alapján el tudja dönteni mit szeretne használni.

A fél-plexi lehet a legkényelmesebb, fő célja a szemek és amennyire lehet az arc védelme, de védelem szempontjából össze sem lehet hasonlítani a ráccsal. A párásodással itt is kell valamit kezdeni és itt már a fog gumi is erősen ajánlott kiegészítő.

A fejvédő kiválasztásánál használjátok az egy ujjas szabályt, ami arra vonatkozik, hogy a szemöldöktől felfele a sisak alja egy ujjnyira legyen, illetve az állvédő is egy ujjnyira legyen az álltól. Az állvédőt a ráccsal együtt lehet beállítani, melyhez a sisak halánték részén lévő füleket illetve a rács zárásához szolgáló rögzítő hevederek hosszával lehet megfelelően beállítani. Figyeljetek a jó beállításokra, mert akkor véd rendesen a felszerelés, ha az rendesen be van állítva.

Alábbiakban a youtubról egy kis példa a a fél-plexiről ahol a NYR-es Dan Girardi .... szerencsésen megúszta :) az esetet.

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el